Search
среда 11 декември 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Пратеник на СДСМ ја претепал сопругата, таа го пријавила во полиција

Пратеник на СДСМ ја претепал сопругата, таа го пријавила во полиција

Пратеник од редовите на СДСМ од еднa скопска општина вечерва ја нападнал и претепал својата сопруга, дознава „Република“. Сопругата го пријавила во полиција.

Името на пратеникот е познато на редакцијата на „Република“.

Засега не успеавме да го добиеме портпаролот на МВР за да добиеме потврда за идентитетот пратеникот, како и за повеќе официјални информации за инцидентот.

Подетални информации во текот на утрешниот ден.

loading...