Search
сабота 23 февруари 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

Пожар во затворот во Идризово

loading...

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово.

Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

Причинета е штета од околу 15 000 денари, а пожарот бил ставен под контрола за еден час, соопштија од противпожарната бригада.

loading...