Search
четврток 20 февруари 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Поранешната сопруга на познатиот фудбалер од Тетово ги запали социјалните мрежи

Манекенката Ерјона Сулејмани е поранешна сопруга на фудбалерот Блерим Џемаили, поранешен репрезентативец на Швајцарија кој по потекло е од Тетово.

Фото: Инстаграм/ Ерјона Сулејмани

Ерјона е една од најпознатите манекенки од Албанија. Таа потекнува од Скадар и навистина изгледа неодоливо.

Taa со своите провокативни фотографии на социјалните мрежи не ретко ја крева температурата до вжештување, а доволен е само еден поглед на некои од нив и веднаш на секој ќе му стане јасно зошто е тоа така.

ADVERTISEMENT

Ерјона го предизвика вниманието на јавноста со својата изјава дека фудбалерите не се добри во кревет.

Фото: Инстаграм/ Ерјона Сулејмани

Набргу по оваа изјава таа се разведе од најдобриот фудбалер во националниот тим на Швајцарија.

Фото: Инстаграм/ Ерјона Сулејмани

Ерјона и Џемаили својата љубовна приказна ја завршија пред две години, а манекенката од фудбалерот има едно дете.

Фото: Инстаграм/ Ерјона Сулејмани
Фото: Инстаграм/ Ерјона Сулејмани
Фото: Инстаграм/ Ерјона Сулејмани
Фото: Инстаграм/ Ерјона Сулејмани
Фото: Инстаграм/ Ерјона Сулејмани
loading...