Search
понеделник 26 август 2019
  • :
  • :

Поранешен полицаец и неговото семејство загинаа во сообраќајката во Драчево

Пет лица загинаа во сообраќајната несреќа која се случи синоќа околу 23.40 часот на булеварот „Борис Трајковски“, откако автомобил „рено 5“ удри во камион за смет на „Комунална хигиена“. Како што информираа утринава од МВР, со автомобилот управувал 43-годишен скопјанец со иницијали Ј.Л. кој починал на лице место.

На местото починале и сопатниците С.Н., А.Т.(54) од Скопје, Е.Т.(37) од Скопје и И.А.(40) од Скопје.

Поранешен полицаец и неговото семејство загинаа во сообраќајката во Драчево

Возачот на камионот, 44-годишниот М.Ј. пак се здобил со повреди и бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му била укажана лекарска помош и бил задржан на понатамошно лекување.

Увид на местото извршил Јавен обвинител и увидна екипа на СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телата на починатите биле предадени за обдукција.

loading...