Search
среда 11 декември 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Почина Жарко Луковски 3 ТА ЖРТВА НА СЈО

почина синот на поранешниот градоначалник на Штип Захариев, почина Коста Крпач,  директорот Луковски е четврта жртва на СЈО.

почина Жарко Луковски поранешниот директор на Телеком од канцер на мозок

Image result for zarko lukovski

попладнево почина бизнисменот и поранешниот главен извршен директор во „Т-мобиле“ Жарко Луковски.

Последните години во јавноста беше познат како еден од вмешаните во контроверзната оф-шор фирма Ексико.

Името на Луковски се споменуваше и во скандалот “Рекет” како еден од бизнисмените на кои им бил изнуден рекет за да им биде запрена истрага за контроверзни бизниси,
но тој како што беше објавено наводно го демантирал таквото тврдење.

 

loading...