Search
вторник 18 јуни 2019
  • :
  • :

Почина поранешниот градоначалник на Тетово Алајдин Демири

На 65-годишна возраст, почина Алајдин Демири, поранешен градоначалник на Тетово, и дипломат, политички аналитичар и универзитетски професор.

-Беше одличен познавач на политичката состојба во земјата и учевствуваше на неколку дебатни емисии низ македонските телевизии, пренесува ТВ21.

loading...