Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :

По 13 месеци пронајден мртов изсчезнатиот скопјанец Абдул Алибен

Македонија

Заболени
663
Мртви
30
Излечени
37
Активни
596
Last updated: 10/04/2020 - 07:19 (+02:00)

Семејството на скопјанецот Алибен Абдул ја информира јавноста дека нивниот татко, кој беше исчезнат 13 месеци е починат.

-Со огромна болка и тага сакаме да споделиме со Вас дека моштите на нашиот татко Алибен Абдул беа пронајдени. Денес нашето семејство ја доби оваа вест која ја споделуваме со цел да се заблагодариме на сите кои безрезервно ни беа поддршка и сила во изминативе 13 месеци. За сите кои се инвестираа во потрагата, Ви благодараме, напиша неговата ќерка Мелиса.

loading...