Search
недела 16 јуни 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Пендаровски му понудил, Река одбил да му биде советник

Blerim-Reka

Блерим Река одбил да биде надворешен соработник на Пендаровски.

Пендаровски лично му понудил, но по два дена размислување Река одбил со образложение дека по првиот круг и писмото каде препорачува неговите поддржувачи да гласаат за европска иднина добил критика од албанскиот електорат дека имал договор со Пендаровски, што Река со овој гест на одбивање најверојатно сака да го демантира, велат од претседателскиот кабинет.
loading...