Search
сабота 22 февруари 2020
  • :
  • :

Па па па пукано и фрлено бомба на автомобилот на Ратко Капушевски потписникот на фирмите на Самсоненко

Bobi Ilievski
пред 5 минути ·

Економски Лидер

·

 

Ова веќе наликува на Белград во 90-тите пукано и фрлено бомба на автомобилот на Ратко Капушевски потписникот на фирмите на Самсоненко

Во Скопје, на ул.„Козле“ ноќеска околу 02,50 часот од страна на непознат сторител било пукано од огнено оружје најверојатно од автоматска пушка во патничко моторно возило „Ауди“ сопственост на Р.К., а воедно била фрлена и експлозивна направа која не се активирала.

МВР денеска соопшти дека по извршување на кривичното дело лицето го напуштило местото на настанот. Повредени лица нема.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

loading...