Македонија

ОСУМТЕ ПРЕДАВНИЦИ БИЛЕ НЕРВОЗНИ У СОБРАНИЕ, ПА ШТО ГИ ЧЕКА И ТРЕБА ДА СЕ

Македонија

Заболени
11,554
Мртви
519
Излечени
7,607
Активни
3,428
Last updated: 08/08/2020 - 15:56 (+02:00)

ОСУМТЕ ПРЕДАВНИЦИ БИЛЕ НЕРВОЗНИ У СОБРАНИЕ, ПА ШТО ГИ ЧЕКА И ТРЕБА ДА СЕ ПОСЛЕ 12 ТИ НЕМА ДА СЕ ПРАТЕНИЦИ ТОА ГИ ЧЕКА

Мукоски: За тоа што отварав врати за да влезат демонстранти си го одлежав своето

Фотографија на Zlatko Nikolovski Bučki.
Мукоски: За тоа што отварав врати за да влезат демонстранти си го одлежав своето

Имено, атмосферата во салата ексалираше кога дел од осумтемина „независни“ пратеници, кои гласаа за промена на Уставот и името, а сега ќе гласаат и за насила протурканиот предлог-закон за јавно обвинителство, се побунија кога беа прозвани од страна на пратеникот Антонио Милошоски.

Крсто Мукоски за нас е колега. Но, за СДСМ, за Дескоска, за Ременски, за Зекири, Крсто Мукоски беше терорист. Тоа го кажаа. Сега, Крсто Мукоски за нив е реформист. Сега нема проблем што зема тендери. Пред да гласа, ќе го чешлаа заради тендери, рече Милошоски.

На ова, амнестираниот Крсто Муковски рече дека смета дека си го одлежал своето за „таа несвесна грешка што ја направив“, алудирајќи на настаните од 27 април.

Во ВМРО-ДПМНЕ се останати само криминалци, додаде амнестираниот вратар.

На крај и Сашо Василевски со пцовки, навреди и дерење се обрати кон Милошоски.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker