Search
петок 18 октомври 2019
  • :
  • :

Орце Камчев овие денови правел притисок врз СЈО и врз државата, нудел спогодба, тој да плати 12 милиона евра

ОРЦЕ КАМЧЕВ БАРАЛ ДА СЕ СПОГОДИ СО ДРЖАВАТА – ДА ГО ПЛАТИ ДОЛГОТ ОД 12 МИЛИОНА ЕВРА НА УЈП ЗА ЗАТАЕН ДАНОК А ЗА ВОЗВРАТ ДА НЕ ЛЕЖИ ЗАТВОР!

Орце Камчев овие денови правел притисок врз СЈО и врз државата, нудел спогодба, тој да плати 12 милиона евра колку што се терети дека затаил данок а државата да го пушти на слобода.

Не се знае колку овој притисок е само негов и колку тука му помага ВМРО ДПМНЕ но и Бугарија чиј почесен конзул е, поради неговата инвестиција во болницата Токуда во Софија која ја купи заедно со турскиот конзорциум во Аџибадем Систина за стотина милиони евра.

Камчев пробувал овој договор да го добие на различни начини па дури се шпекулира дека ангажирал новинари да ја напаѓаат владата со порака до Заев, ако не се спогодите ќе ве срушам од власт.

 

loading...