Топ3

ОЛГИЦА МЛАДЕНОВСКА БИЛА МАДА ФАКА СО ФФМ

Македонија

Заболени
11,554
Мртви
519
Излечени
7,607
Активни
3,428
Last updated: 08/08/2020 - 17:41 (+02:00)

,,OLGICA OD KIČEVO,,

Osudeniot ŠVERCER Muhamed Sejdini Meti posle brzanjeto da ja izbrka so otkaz od rabota OLGICA MLADENOVSKA i da i natovari krivična prijava za navodni finansiski zloupotrebi, na nejzino mesto vrabotil ALBANKA od Kičevo. Navodno vo novata ,,OLGICA,, imal potpolna doverba pa si namislil da mu potpišuva kriminalno finansisko rabotenje…

,,Olgica od Kičevo,, izdržala desetina dena, ama koga videla vo kakva pljačka ja vovlekuva ŠVERCEROT, so plačenje pobegnala od FFM, za da ne se vrati po nikoja cena…

Eve šansa za kriminalci koi se spremni da potpišuvaat METI kade što kje pobara. Javete se vo FFM, mestoto e uprazneto!

СКАНДАЛ: Благајничката на Фудбалска Федерација 30 години крадела милиони евра со кои си изградила замок и си купила луксузен возен парк во Скопје!

30 години работела како благајничка на ФФМ и украла милиони и милиони евра и никој не дознал дури до пред еден месец?!?!?!?!

ФФМ ја пријавиле во финансиска полиција и добила отказ?!

Притоа сите знаеле дека таа гради замок во Скопје, има луксузен возен парк и оди три пати на одмор во годината и тоа на места како Карибите, Бали, Малдиви?!?!

Носела скапа облека на пример чевли од 1000е и чанти од 10 000е и никој не се посомневал во жената?!?!

Линк до сторијата на А1он.мк

 

Фотографија на Зоран Буревесник Божиновски.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker