Search
сабота 25 јануари 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Нови снимки за „Рекет“: Има GPS, куферот не е кај Заев!

На јутјуб каналот предмалку се објавени 6 нови адуио-снимки на кои се слуша гласот што наликува на бизнисменот кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“ Орце Камчев.

Во една од снимките се слуша како тој вели дека во торбата со пари што првообвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 ја земал од неговиот дом имала GPS.

-Куферот не е кај Заев – истакнува тој.

loading...