Search
среда 21 август 2019
  • :
  • :

НОВА БОМБА 1: Црвенковски објаснува за грчките фирми на Манчевски

На веб-страница „вк.ком“ од страна на профил „Илија громовник“ се објавени пет нови прислушкувани разговори. Првиот разговор се тврди дека е помеѓу Бранко Црвенковски и непознато лице, а се објаснува за фирма „Мегатрон“ и кошаркарски клубови.

Во продолжение слушнете за што се разговара…

линк на овој портал

izvor skopje 1

Foto

Нови бомби осамнаа на интернет. На анонимен профил под псевдоним „Илија Громовник на социјалната мрежа „Ви-контакт се пуштени четири прислушувани разговори. Насловени се како разговори за местење лустрација, грчки фирми, ЕЛЕМ.

Тв24 се обрати и до МРВ и до СЈО, но од двете институции беа затекнати околу објавата на овие бомби. Интересно е што овие материјали се споделувани од анонимни фејсбук профили кои се залагаат за бојкот на изборите. Од Специјалното обвинителство гарантираат дека од кај нив дека нема протечено ниту еден материјал и најавија дека ќе проверат дали ги поседуваат истите разговори. Според објавените разговори се чини дека станува збор за досега необјавени материјали. Ова не е прв случај на интернет од непознати профили и адреси да бидат пуштани прислушувани разговори во кои се функционери од опозицијата или власта.

loading...