Search
четврток 23 јануари 2020
  • :
  • :

НЕДА УКРАДЕН И САША ПОПОВИЌ ВО ЉУБОВ: ВРСКА ЗА КОЈА Ѝ ДЕНЕС СЕ РАСКАЖУВА

Пејачката Неда Украден е една од најголемите звезди на поранешна Југославија.  И денес изгледа добро, а зад себе има два милиони продедени плочи од 60-те години минатиот век па до денеска. Тоа довилно кажува за нејзината успешна кариера која се  уште трае.

Во нејзиниот љубовен живот се споменува само нејзиниот поранешен сопруг Милан Билбија. Но, во 80-тите години Неда била во врска и со  директорот на “Гранд“, Саша Поповиќ. Тој во тоа време бил член на “Слатки грех“, групата во која тој свиреше на хармоника и која ја пратеше на концерти Лепа Брена.

Наводно, Неда и Саша биле во врска по нејзиниот развод, а откако прекинале Поповиќ започнал врска со Злата Петровиќ, а подоцна се оженил со Сузана Јовановиќ. Оние кои ги познаваат и денес знаат да кажат дека тоа била љубовна врска за која се зборувало во музчките кругови.

Со Брена и „Слатки грех’-Саша Поповиќ во 80-тите

Во тоа време и двајцата имале одлични музички кариери, па потстојано биле зедно. Но и Неда и Саша, денес не сакаат да зборуваат за нивната љубов. „Покенкогаш медиумите знаат да посетат дека се сакаа“, велат нивни блсики.

Но, за потсетување  Саша Поповиќ беше во врска со Лепа Брена и тоа се криеше од јавноста во осумдесетите.

Неда Украден важи за една од најголемите екс југословенски ѕвезди и ретко кој би ѝ дал 67 години. Таа е мајка на Јелена и баба на Душан (4) и седумгодишните близначки Александра и Неда.

„Ако ги прашате мажите, сите ќе ви речат дека сум многу згодна. Зошто да се соблекувам гола, само за да настинам? Доволно ме знаат по песните ”, изјавила Украден и додала дека на нов брак не е подготвена освен ако ѝ се случи голема љубов.

Текстот Неда Украден и Саша Поповиќ во љубов: Врска за која ѝ денес се раскажува е превземен од Reporter.mk.

loading...