Search
петок 13 декември 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

МВР: Ги демантираме информациите изнесени во „Код“ – Бојан Јовановски немал полициско обезбедување само се дружевме со Боки и му идевме на родендени

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе директорот на АВМУ Зоран Трајчевски дека наводно лицето Бојан Јовановски имало службено обезбедување од МВР. Тоа апсолутно не е точно.

Бојан Јовановски немал службено обезбедување од МВР. Непрофесионално и неетички е Трајчевски, кој е на чело на регулаторно тело на кое му е работа да ја штити јавноста од дезинформации и да внимава на етиката во известувањето, самиот да шири дезинформации.

loading...