Search
среда 21 август 2019
  • :
  • :

Мицкоски тврди дека Заев со лажно уверение избегнал служење војска

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека Зоран Заев со лажна медицинска белешка го избегнал служењето војска.

– Тоа младо момче не знае што е утринска смотра, што е пожарство, дали знае што е стража на минус 20 степени во пола метар снег, а не знае ниту неговиот лидер Зоран Заев бидејќи со лажна медицинска белешка го избегнал воениот рок. Но, затоа не им пречеше да ја обесчестат Армија, да ја постројат македонската гарда и да ја интонираат македонската химна, рече Мицкоски од Кратово.

loading...