Search
среда 8 април 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Милошоски има нова аудио „бомба“, ама Џафери не му дозволи да ја пушти

Македонија

Заболени
599
Мртви
26
Излечени
30
Активни
543
Last updated: 08/04/2020 - 08:40 (+02:00)

Сакам да ве прашам вас како претседавач на седницата дали ќе ми дозволите да ви пуштам уште една снимка на лицето З.З која што докажува дека тој е главата на „Рекет“, го праша пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, собранискиот спикер Талат Џафери.

– Снимката е многу јасна и докажува дека З.З. знае и дели совети како да се спроведе „Рекет“ – рече Милошоски.

Џафери, пак, рече дека Собранието не е место за таква работа и дека си има соодветни институции каде што може да ја достави снимката.

– Јас не давам одобрување – рече Џафери.

Милошоски продолжи да зборува и да тврди дека експремиерот Заев е главата на аферата „Рекет“. Тој обвини дека фирмата на независниот пратеник Крсто Мукоски само во изминатите неколку години инкасирала околу 4 милиони евра.

loading...