Search
недела 20 октомври 2019
  • :
  • :

Миленко: Груевски и Ефтов сакаат да му ја земат фотелјата на Мицкоски???

Тоа што поодамна го имам напишано, во август го откри и Ефтов, па напиша: “Duri na tretoto postavuvanje na toa prasanje Nikoloski prizna deka na 27 april 2017 godina toj bil zaedno so Gruevski vo Viena”.
Ако се знае дека додека сеуште не беше пребеган, раме за плачење во Скопје на Груевски му беше Васко Ефтов, плус дека и сега Ефтов и Груевски се во постојана комуникација и консултација, сам се наметнува одговорот на прашањето
зошто и од каде е најавата/заканата: “Zaev i Mickoski imaat dogovor. Toj dogovor go vidovme za pretsedatelskite izbori, go vidovme za imeto, ke go vidime za reket i poleka no sigurno na site ke vi bide jasno sto ni se sluci, ni se slucuva i ke ni se slucuva vo idnina. Ovaa analiza ke ima svoe prodolzuvanje vo edna od prvite emisii Vo Centar vo novata sezona”.

Наместо “Во Центар”, може да се преименува во “Од Центарот од Будимпешта”.

Улогата и тајмингот на Ефтов и Груевски за удар врз Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ е јасна.
Енигма останува уште местото на Александар Николовски во оваа “Битка за ВМРО”!

 

loading...