Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :

МАКЕДОНИЈА ДОБИ ДOHAЦИЈА ОД КИНА: Пристигнуваат 200 нови респираторни машини

Македонија

Заболени
663
Мртви
30
Излечени
37
Активни
596
Last updated: 10/04/2020 - 07:49 (+02:00)

Македонија со се приватно и јавно здравство располага со околу 200 респираторни машини во тек на недела дена ке пристигнат уште 100тина и плус Кина ќе донира 200 значи се на се Македонија ќе располага со 500 респираторни машини, истакна министерот за здравство Венко Филипче во емисијата Утрински брифинг.

loading...