КолумниТОП

ЉУПЧЕ ЉУТ СЕ ЗАКАНУВА НА ДУИ НА ВМРО НА МАРСОВЦИТЕ НА РУСИЈА И КИНА, НА КОРОНА ВИРУСОТ

Македонија

Заболени
11,554
Мртви
519
Излечени
7,607
Активни
3,428
Last updated: 08/08/2020 - 04:56 (+02:00)

Фејсбук статус на Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ:

Доколку во Собранието се продолжи со тактизирање и ако на кој било начин се оневозможи гласање на важните закони, а особено Законот за јавно обвинителство, Изборниот законик, Законот за одбрана, разрешувањето на Мизрахи…, во тој случај постои реална можност ние да направиме ново парламентарно мнозинство, а потоа и нова стабилна влада која ќе организира редовни парламентарни избори.

Ljupcho Nikolovski

Северна Македонија нема да биде заложник на партиски и криминални интереси, правната држава и европската иднина се приоритет на граѓаните и за тоа ќе се бориме до последниот атом.

Доколку во Собранието се продолжи со тактизирање и ако на кој било начин се оневозможи гласање на важните закони, а…

Gepostet von Ljupcho Nikolovski am Donnerstag, 13. Februar 2020

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker