Search
вторник 10 декември 2019
  • :
  • :

Лоба не е повеќе заштитно лице на брендот „Сара Фешн“, што се случи?

Македонската поп пејачка Викторија Лоба, чија кариера последниве две години имаше „скок од седум милји“, лани беше избрана за заштитно лице на  еден од најпознатите македонски брендови за долна облека, ноќници, чорапи, хулахопки, пижами, костими за капење… „Сара Фешн“!

Градските билборди, излозите, магазините, интернет порталита, а Бога ми и социјалните мрежи беа преплавени со фотографии од пејачката, облечена во моделите на споменатиот бренд.

Ликот на Лоба ви се смешкаше или ги скокоткаше машките мечти, кога ќе ја видевте пејачката провокативно облечена токму во некое парче долна облека или костим за капење на македонскиот бренд, како сензуално го носи на себе и сето тоа за џабе бидејќи Сара Фешн не биле задоволни од продажбата која што била катастрофална и тука започнуваат караниците со Лоба мислеле дека таа им носи баксуз а колку што можете да забележите Лоба си е ок убаво и стојат моделите само што се многу досаднии и никој не ги купува.

 

 

 

 

 

 

Останува прашањето, дали  ѕвездата ќе се врати? Кај оние што ја избраа за нивно заштитно лице!

loading...