Search
петок 15 ноември 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Кумановецот Марио Арангеловски влезе во вториот круг од „Ѕвездите на Гранд“

Кумановецот Марио Арангеловски влезе во вториот круг од „Ѕвездите на Гранд“

Кумановецот Марио Арангеловски оваа сезона ќе се натпреварува во српското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Дваесет и тригодишниот Арангеловски вчера се врати од Белград каде ја снимаше емисијата од првиот круг, во која ја доби поддршката од жири комисијата и помина во понатамошниот дел од натпреварување.

За свој ментор ја избра Јелена Карлеуша.

– Задоволен сум од настапот, емисијата со мојот настап ќе се емитува веројатно кон почетокот на октомври. Добив одлични коментари од жирито, изјави Арангеловски за Кумановски Муабети.

Инаку, Марио е единствениот кумановец оваа сезона во музичкото шоу, каде има околу педесетина учесници од Македонија. Претходно има учествувано во повеќе домашни и странски музички програми, а најпознати се неговите настапи во српскиот и бугарскиот „Икс фактор“.

link tuka

loading...