Балкан

Кумановецот Марио Арангеловски влезе во вториот круг од „Ѕвездите на Гранд“

Македонија

Заболени
11,554
Мртви
519
Излечени
7,607
Активни
3,428
Last updated: 08/08/2020 - 04:41 (+02:00)

Кумановецот Марио Арангеловски влезе во вториот круг од „Ѕвездите на Гранд“

Кумановецот Марио Арангеловски оваа сезона ќе се натпреварува во српското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Дваесет и тригодишниот Арангеловски вчера се врати од Белград каде ја снимаше емисијата од првиот круг, во која ја доби поддршката од жири комисијата и помина во понатамошниот дел од натпреварување.

За свој ментор ја избра Јелена Карлеуша.

– Задоволен сум од настапот, емисијата со мојот настап ќе се емитува веројатно кон почетокот на октомври. Добив одлични коментари од жирито, изјави Арангеловски за Кумановски Муабети.

Инаку, Марио е единствениот кумановец оваа сезона во музичкото шоу, каде има околу педесетина учесници од Македонија. Претходно има учествувано во повеќе домашни и странски музички програми, а најпознати се неговите настапи во српскиот и бугарскиот „Икс фактор“.

link tuka

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker