Search
сабота 19 јануари 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Кривичен суд денеска ќе го добие предлогот на СЈО за куќен притвор на Мијалков

loading...

Предлогот на Специјалното јавно обвинителство за куќен притвор на екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков, ќе биде доставен денеска во Кривичен суд.

Документите за Мијалков кој е осомничени во предметот „Империја“ вчера беа вратени на доработка бидејќи биле некомплетни.

По вчерашното преиначување на одлуката за куќен притвор на неколкумина осомничени за случајот „Империја“, само уште Мијалков остана во привтор во истражниот затвор „Шутка“.

loading...