Search
петок 18 октомври 2019
  • :
  • :

Која е згодната девојка покрај Груевски?

Која е згодната девојка покрај Груевски?

Поранешниот македонски премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој доби азил во Унгарија непосредно пред да замине на одлежување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“, има активен социјален живот во Бидумпешта.

Покрај останатото, Груевски присуствуваше на приватна бизнис забава во главниот унгарски град на 7 јуни во организација на Италијанската стопанска комора во Унгарија – ИТЛ груп, на која, како што објавија медиумите, 8 години по ред се собираат разни личности од јавниот и општествениот живот на Унгарија.

Згодната бринета која се фотографирала со експремиерот Никола Груевски на бизнис забавата во Будимпешта се вика Вивиен Чене, по професија е економистка, но е позната како инфлуенсерка и модел фриленсер.

На нејзиниот Инстаграм профил, таа има над 35.000 следачи и постојано објавува професионални фотографии од неа, но и рекламира производи.

 

loading...