Search
среда 8 април 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Ќе дoбиеме датум бидeјќи по Брeгзит во ЕУ оcтана cлобoдно мecто…

Македонија

Заболени
599
Мртви
26
Излечени
30
Активни
543
Last updated: 08/04/2020 - 08:09 (+02:00)

Зоран Заев ќе биде гостин во новото издание на „Еден на Еден“ кај Жаре, во недела од 18.30 на Канал 5.

Меѓу многуте приватни и професионални приказни, поранешниот премиер раскажа за своите cтудентски денови, за детството, за семејството, за својата прва работа, за она што најмногу го исполнува во слободно време.

На прашањето на Жаре дали ќе го земеме столчето на Велика Британија откако излезе од ЕУ, Заев низ насмевка одговори:

„Сега го оcлободија местото, зошто да седи празно? Да го пополниме“.

Фотографија на Ремет МК.

loading...