Search
петок 24 мај 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Катица Јанева: Знам дека ме следат истите што Стево го следат, ама моето обезбедување е като од филмот Бодигард малце целуфки малце пиштоли, голи пиштоли

Катица Јанева: Знам дека ме следат

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во вечерашното интервју на 1ТВ рече дека таа е свесна дека одредени лица ја следат.

Јас знам дека ме следат, тоа е многу приметно. Но, тоа не ме оптеретува, имам обезбедување. А, што се однесува до прислушувањето мислам дека е многу намалено, бидејќи манипулации со ПИМ мерките не се можни, рече Јанева.

Фотографија на Владимир Котевски.

https://youtu.be/3JWTaaS7LdU?list=PLB0xGdhVdMlZTL-z-Wpycz_JEXfJUXrgW

loading...