Search
петок 20 септември 2019
  • :
  • :

Category: Живот

ПРОФЕСОРКА ВО СКОПЈЕ, МЉАЦ

Една од тие девојки која што преку вежбањето успева да изгради и оддржува...

Водителите од Канал 5 испукани и од народот и од изведувачите, концертот ЖИВ ПРОМАШАЈ

Естра­да­та, ба­рем тие што има­вте мож­ност да ги ви­ди­те на кон­цер­тот,...

Kakви се далавери има по ТЕЦ Неготино ни раскажува вработен од таму, му досадило ништо да не работи

Песнички за ТЕЦ Неготино Ако љубовниот живот ти е нула, дојди во ТЕЦ...

Повеќе не го крие – Дунавка го покажа момчето

Контраврзната манекенка Дунавка Трифуновска реши повеќе да не го кри...

Должни сме ти дете!

Eleonora Karanfilovska Ratcliff пред 3 часа · градChevy Chase Lake, регионMaryland, земјаUnited States ·   Со...

ЈОРДАН МИЈАЛКОВ МЕ ПРОТНА В КУЈНА ЗА ДА ИЗВЕСТУВАМ, РАСКАЖУВА АНА ПАНОВСКА ЗА ДЕНОВИТЕ КОГА СЕ РАСПАЃАШЕ ЈУГОСЛАВИЈ

Новинарката Ана Пановска беше одговорен уредник на информативната...

ТАА Е MАКЕДОНКА, А ТОЈ ОД ЕГИПЕТ: НАПРАВИЈА МАКЕДОНСКО-АРАПСКА СВАДБА ЗА КОЈА ДОЛГО ЌЕ СЕ РАСКАЖУВА (ФОТО+ВИДЕО)

Слаѓана и нејзиниот избраник Фарук ја направија свадбата која долго ќе се...

ФОТО: ОВА Е ТОРТАТА ОД СКОПСКА СЛАТКАРНИЦА ОД КОЈА ЌЕ ЗАДУШЕШЕ МАЛО ДЕТЕ – СТИРОПОР ВО НЕА

Инспекциските служби на Агенцијата за храна и ветеринарство, денес,...

ПРВИОТ ПАРЛАМЕНТ ПОКАЖА ВИСОКА КУЛТУРА ЗА КОМПРОМИС, ВЕЛИ ПРВИОТ НЕЗАВИСЕН ПРАТЕНИК Д-Р ДИМИТАР ТРПЕНОСКИ

Првиот Парламент ги постави сите репери и темели за функционирање на...

Се сеќавате ли на македонскиот рок состав БИС-БЕЗ?

Бис Без е македонска рок група создадена во 1964 год. во Скопје, под силно...