Search
петок 13 декември 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Живот

ЗАРАБОТЕТЕ МИЛИОН ЕВРА И ОД МАКЕДОНИЈА: Оригинални идеи носат астрономски заработки

Светската економија е сменета до таа мера што зборот вработување воопшто не...

ПЈАЧЕНЦА СТАНА СТРУМИЧЕНЦА СО 10.000 СТРУМИЧАНИ ИСЕЛЕНИ СО БУГАРСКИ ПАСОШ

Во Пјаченца, Италија, живеат околу 10.000 Македонци, најмногу од Струмица и...

Квалитетно направени шахтиве…

‎Davor Pehchevski‎ до: Ѕид на сообраќајниот срам пред 1 час · Квалитетно направени...

Ајде сите ние “будалите” да се потсетиме кој беше “паметниот” тогаш и кој е сега ВМРО

‎Igor Cvetkovski‎ до: Котле – форум без граници, без цензура – плурализам на...

ВИДЕО: Пензии нема да има

Да се зголемат придонесите, а да престане зголемувањето на пензиите. Ова е...

Писмо на Стојанче Ангелов од Ирак: Латас со извршител им се заканува на мојата сопруга и деца

Пред неколку дена на сопругата Јасминка телефонски ѝ се јавила Анита...

Исповед на Mакедонка што работи во Грција: Морав да си го оставам сопственото дете!

„Од арно никој не бега од дома! Го оставив детето на Господ да го чува, и каде...

ВО ЧЕТВРТОК Е ПЕТКОВДЕН: ЕВЕ ШТО ТРЕБА А ШТО НЕ ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ

Иако ја викаат Црна света Петка, луѓето веруваат дека оваа светица ги штити...

Боки: Сељакот директор на Јавно Претпријатие и ЈАС

  Boki Jovanovski пред 2 минути · Posle dolgo vreme vcera iskociv u kafana so prijateli, megu mnogute KULTUROLOSKI ŠOKOVI imav...

Опасната сива зона на енергетските пијалоци

Игор често излегува до доцна во ноќта. Преку ден учи па навечер е изморен....