Search
петок 18 октомври 2019
  • :
  • :

Category: Живот

Како италијанските газди се однесуваат кон Македонците кои им ‘рмбаат по цел ден на нивите?!

Ај пуст да е, пуст да би останал животот кучешки! Ако цела година деновите ти...

ВОЈКАН АНДРЕЕВСКИ- УРБАН ДЕЧКО СО ФЕНСИ ПРИКАЗНА

Стилистот Војкан Андреевски,сопственикот на салонот за убавина “В.А. фешн“...

Двојникот на Аркан за „Фокус“: Браќа Македонци, пожив сум од било кога!

  ,,Аркан се фотографирал покрај својот гроб, Аркан е жив, Аркан е забележан...

“И јас сакам да имам живот како другите”: Македонци живеат со 28 денари дневно, милион луѓе одвај крпат крај со крај!

Македонија е на самиот врв на европската листа на сиромашни земји. Поради...

Апел за помош за пронаоѓање на исчезнато лице од Струга, Анита Матлијоска Кочовска!

Семејството и пријателите на Анита Матлијоска Кочовска од Струга, која е...

Во Буџиба може и кафе да се нарача на македонски

Бисерка Велковска-Блажева biserka.v@novamakedonija.com.mk Околу 5.000-6.000 Македонци...

Храброста на полицаецот

Andrej Ezov..da pojdes na oficijalnata stranica od Mvr, oti vcera ovde mi kazuvase prikazni i da procitas sto pisuva za nastanot od nekni,...

Бонева ги лапна парите, е не вас ќе ве чека

Бонева ги повлекла сметките за патни трошоци за јули и за август бидејќи ја...

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ Девет лути рани

Прашање на ден било кога Арачиново ќе биде целосно исчистено доколку...

ПИЛОТОТ ХЕРОЈ КОЈ СПАСИ НЕВИНИ ЖРТВИ И Е СОПРУГ НА МАКЕДОНСКАТА ПЕЈАЧКА ЕРЗАНА

„Ноќна кралица” е хит кој се слуша и денеска а ја направи Ерзана...