Search
среда 21 август 2019
  • :
  • :

Category: Живот

Злоупотребена хуманитарна помош на прилепската текстилна индустрија ,,Комфи Ангел” од страна на поттрчковци од ВМРО-ДПМНЕ

Денес покрај споменикот на ,,Крали Марко” во центарот на Прилеп од страна на...

ЗОРАН ЗАЕВ, Денес полни 42 години

Храброста и желбата за подобро утре на македонскиот народ се...

Татко ми го избркаа од работа додека Наташа Дионисиева(мајкаму) и Зоран Дионисиев (таткому) управуваа и правеа криминал со железница

Почитувани сакам да ви испратам една кратка сторија можете да ја прочепката...

Како го преживеав пеколот во Арачиново

Целта на овој текст не е да шири омраза. Напротив, треба да ви ги приближам...

УЛОВ ЗА РЕЗИЛ, ЈАВНОСТА ВО ШОК: Битолчани се изживувале врз орел кој е пред изумирање (ФОТО)

Двајца македонски ловџии се пофалија дека уловиле орел, иако овој вид птици...

Оливер Андонов бил одбиен од Воената Академија за професор заради нестручност

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов, за...

Зафир Хаџиманов: Бевме многу блиски со Љупка и сега ми е многу жал

Бевме многу блиски, и нормално дека сега ми е многу жал! Со овие неколку...

Интервјуто на Оливера со Заев беше пропагандно и со цел, дај разберете дека целта е постигната

Смешни ми се нападите врз Оливера Трајковска како тоа она удирала под појас...

Се омажи несудената пратеничка и другарка на Зврле

Поранешниот модел, водителка и кандидат за пратеник на ВМРО ДПМНЕ во 2011...

ЈАРЕЦ, ЕВЕ ЗОШТО ЈАРЕЦОТ Е НАЈУБАВ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК

Јарецот владее со Декември и Јануари, но да бидеме искрени, Јарците владеат...