Search
понеделник 17 јуни 2019
  • :
  • :

Category: Живот

Апел за помош за пронаоѓање на исчезнато лице од Струга, Анита Матлијоска Кочовска!

Семејството и пријателите на Анита Матлијоска Кочовска од Струга, која е...

Во Буџиба може и кафе да се нарача на македонски

Бисерка Велковска-Блажева biserka.v@novamakedonija.com.mk Околу 5.000-6.000 Македонци...

Храброста на полицаецот

Andrej Ezov..da pojdes na oficijalnata stranica od Mvr, oti vcera ovde mi kazuvase prikazni i da procitas sto pisuva za nastanot od nekni,...

Бонева ги лапна парите, е не вас ќе ве чека

Бонева ги повлекла сметките за патни трошоци за јули и за август бидејќи ја...

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ Девет лути рани

Прашање на ден било кога Арачиново ќе биде целосно исчистено доколку...

ПИЛОТОТ ХЕРОЈ КОЈ СПАСИ НЕВИНИ ЖРТВИ И Е СОПРУГ НА МАКЕДОНСКАТА ПЕЈАЧКА ЕРЗАНА

„Ноќна кралица” е хит кој се слуша и денеска а ја направи Ерзана...

ЕКСКЛУЗИВНО ЗА 24 ВЕСТИ: НОВИОТ АМЕРИКАНСКИ ХЕРОЈ АРИЈАН ПРЕВАЛА

„Во добар дух сум и среќен сум што сум жив“, вака новиот американски херој...

Хм, еве колку се задоволни ВМРОВЦИТЕ ОД НИКОЛА

  Marija Stojanova пред 4 часа · Štip, Štip Municipality · NELI VE SRAM I GREV ILI NEMATE NISTO COVECKO VO SEBE SAMO ALCNOST...

Настрана сите поп срања, најдобра музика прави Кики Џајковски све друго е јадете супа

Кирил Џајковски — македонски музичар и композитор, чија музика се протега...

Eлдеповците викенд на Маврово терале, машала сваќи, стрини, маме маме лепота

Goran Milevski додаде 9 нови фотографии. Спонзорирано · Работен викенд – Маврово...