Search
сабота 23 февруари 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

Category: Живот

„РАДОСНА ТАГА“: ИСПОВЕД НА ПОРАНЕШЕН ЗАВИСНИК, КОЈ СПАСОТ ГО ПРОНАЈДЕ ВО БИГОРСКИОТ МАНАСТИР

Поранешен наркозависник, кој успеал да се излекува од порокот кој му го...

Германци кои се „пронајдоа“ во Македонија сите ги прашувале дали се шпиуни

Сѐ повеќе млади луѓе од Германија решаваат да поминат одреден период во...

Теорија: Вработените во Музеј на Македонија нагло умираат?!

Andrej Ezov пред 22 минути · Smrtnosta vo Muzej na Makedonija dostignuva frapantni razmeri(denes nov pogreb). Mladi lugje(1960,...

ПРОФЕСОРКА ВО СКОПЈЕ, МЉАЦ

Една од тие девојки која што преку вежбањето успева да изгради и оддржува...

Водителите од Канал 5 испукани и од народот и од изведувачите, концертот ЖИВ ПРОМАШАЈ

Естра­да­та, ба­рем тие што има­вте мож­ност да ги ви­ди­те на кон­цер­тот,...

Kakви се далавери има по ТЕЦ Неготино ни раскажува вработен од таму, му досадило ништо да не работи

Песнички за ТЕЦ Неготино Ако љубовниот живот ти е нула, дојди во ТЕЦ...

Повеќе не го крие – Дунавка го покажа момчето

Контраврзната манекенка Дунавка Трифуновска реши повеќе да не го кри...

Должни сме ти дете!

Eleonora Karanfilovska Ratcliff пред 3 часа · градChevy Chase Lake, регионMaryland, земјаUnited States ·   Со...

ЈОРДАН МИЈАЛКОВ МЕ ПРОТНА В КУЈНА ЗА ДА ИЗВЕСТУВАМ, РАСКАЖУВА АНА ПАНОВСКА ЗА ДЕНОВИТЕ КОГА СЕ РАСПАЃАШЕ ЈУГОСЛАВИЈ

Новинарката Ана Пановска беше одговорен уредник на информативната...

ТАА Е MАКЕДОНКА, А ТОЈ ОД ЕГИПЕТ: НАПРАВИЈА МАКЕДОНСКО-АРАПСКА СВАДБА ЗА КОЈА ДОЛГО ЌЕ СЕ РАСКАЖУВА (ФОТО+ВИДЕО)

Слаѓана и нејзиниот избраник Фарук ја направија свадбата која долго ќе се...