Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :

Category: Занимливости

ЕВРОТО СКОКА НА МАКСИМУМ – КОЈ ИМА НЕКА СЕ РАДУВА!

Еврото скокна на највисоко ниво за две недели од 1,1328 долари, што е дневен...

Знаете ли зошто капсулите секогаш имаат две бои?

Сте се запрашале ли некогаш зошто капсулите не се произведуваат во една...

Источна Европа веќе не е оаза на евтина работна сила

Во Источна Европа работодавците се потешко наоѓаат квалитетна работна...

Трговски трикови поради кои повеќе трошиме

Цената на производот и местото каде е ставен ни малку не е случајно....

ШТО ДА НАПРАВИТЕ АКО АВТОМОБИЛ ВЕ ИСПРСКА НА УЛИЦА?

Несовесни возачи на автомобили  честопати  во трката да стигнат час...

Љубчо: Ако Александров и Михајлов се бугари, а што биле Груев и Делчев ванземаљци???

Интересно видео на нет, еве што пишува во описот: Предавници: Груевски,...

СОВЕТИ: КАКО ДА ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ РАСИПАНОТО МЕСО ПРИ КУПУВАЊЕ?

Како на време да го препознаете расипаното месо и да се спасите од...

Грчки медиуми: Грција ги призна македонските пасоши?! Нема веќе печат на лист хартија?!

Грчкото Министерство за внатрешни работи до соодветните служби испратило...

Чом во А1 гасеше светло, а од Телма не можеле ни на клоци да го исфрлат

Маки си имал уредникот на Телма тоест на Топ Тема Боби Христов иако му е...

Oливера Трајковска се пресели во Телма, топ шемаџика ќе биде миленичката на тајкуните

Авторката и водителка на емисијата Вин-Вин Оливера Трајковска во следната...