Search
среда 26 февруари 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Занимливости

Источна Европа веќе не е оаза на евтина работна сила

Во Источна Европа работодавците се потешко наоѓаат квалитетна работна...

Трговски трикови поради кои повеќе трошиме

Цената на производот и местото каде е ставен ни малку не е случајно....

ШТО ДА НАПРАВИТЕ АКО АВТОМОБИЛ ВЕ ИСПРСКА НА УЛИЦА?

Несовесни возачи на автомобили  честопати  во трката да стигнат час...

Љубчо: Ако Александров и Михајлов се бугари, а што биле Груев и Делчев ванземаљци???

Интересно видео на нет, еве што пишува во описот: Предавници: Груевски,...

СОВЕТИ: КАКО ДА ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ РАСИПАНОТО МЕСО ПРИ КУПУВАЊЕ?

Како на време да го препознаете расипаното месо и да се спасите од...

Грчки медиуми: Грција ги призна македонските пасоши?! Нема веќе печат на лист хартија?!

Грчкото Министерство за внатрешни работи до соодветните служби испратило...

Чом во А1 гасеше светло, а од Телма не можеле ни на клоци да го исфрлат

Маки си имал уредникот на Телма тоест на Топ Тема Боби Христов иако му е...

Oливера Трајковска се пресели во Телма, топ шемаџика ќе биде миленичката на тајкуните

Авторката и водителка на емисијата Вин-Вин Оливера Трајковска во следната...

Даниел Камјакоски ја покажа својата девојка

Даниел Кајмакоски има огромен број на обожавателки, но неговото срце веќе...

НОВИТЕ БАНКНОТИ ОД 200 И ОД 2.000 ДЕНАРИ ЌЕ ГИ СЕФТОСАМЕ ЗА НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ

Македонските граѓани ќе можат да пазаруваат со новите банкноти од 200 и од 2.000...