Search
понеделник 24 февруари 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Занимливости

ХОКИНГ ПРЕДУПРЕДУВА: ДОКОЛКУ СРЕТНЕТЕ ВОНЗЕМЈАНИ НЕ КОМУНИЦИРАЈТЕ СО НИВ!

Познатиот физичар Ствен Хокинг во последно време е окупиран со проектот...

КАЛЕНДАР СО РАЗГОЛЕНИ ТВИТЕРЏИИ ГОДИНАВА ВО КАМПАЊАТА ПРОТИВ ХИВ/СИДА

Десет твитерџии и твитерџики се разголеа за Твитер календарот за 2017 година,...

МРЧАТОРИ 2

Јордан Петровски 01.12.2016 КОТЛЕ “Hајлесен начин како да се препознае со 100%...

АКО НА ЖЕНИТЕ НЕ ИМ Е ЈАСНО ЗОШТО МАЖИТЕ ВО ВРСКА МАСТУРБИРААТ, КАЖЕТЕ ИМ ГИ ОВИЕ 5 РАБОТИ

Дилема на жените кои се во врска е зошто нивниот партнер и понатаму има...

Најголеми грешки кога преговарате за плата

При разговор со работодавецот за условите за работа, често се занемарува...

24Вести се сели во нова зграда и подготвува збогатена програмска шема

Телевизијата 24 Вести, од денеска се сели во нова зграда, која се наоѓа на...

Прилепскиот Градоначалник ќе прави Пиво-фест во Мелбурн со пари на прилепчани разбира се

Доказм дознава дека она шилежено прилепско Марјан Ристески спрема Пиво...

Себастијан Курц на митингот на ВМРО – ДПМНЕ бил партиски претставник, а денеска министер

Австрискиот министер за надворешни работи, Себастијан Курц смета дека нема...

ПОТРЕСНО ПИСМО НА ЧИТАТЕЛ ОД ШТИП: Пратеници на ВМРО ДПМНЕ заедно со газди на конфекции одат по конфекциите во Штип со торби со пари и со закана и уцена купуваат гласови

ПОТРЕСНО ПИСМО НА ЧИТАТЕЛ ОД ШТИП: Пратеници на ВМРО ДПМНЕ заедно со газди...

Јакимовски: Чесниот Заев да одговори дали ми бараше 250 илјади евра

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски смета дека Зоран Заев,...