Search
петок 13 декември 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Занимливости

Прво осомничениот во Шпион го имал снимено речиси цело раководство на ВМРО ДПМНЕ и пола македонска бизнис елита во геј секс и оргии во својот луксузен стан на ХалкидикиПрво осомничениот во Шпион го имал снимено речиси цело раководство на ВМРО ДПМНЕ и пола македонска бизнис елита во геј секс и оргии во својот луксузен стан на Халкидики???

Како е можно пошироката јавност ова да не го дознае за време на процесот...

Најмногу се плаќа поткуп на докторите и сообраќајците

Најмногу граѓани во Македонија платиле поткуп за да добијат некоја...

ЕГЗЕКУТИРАН СО СТРЕЛАЊЕ: Последната смртна казна во Македонија е извршена во 1987 година

Пред речиси три децении Окружниот суд во Скопје на смрт го осуди Маље Зекири...

„АЛИТАЛИЈА“ ГИ ПРЕКИНУВА ЛЕТОВИТЕ ЗА СКОПЈЕ, ОТКАКО СЕ ОТКАЖАА И „СВИС“ И „ЧЕХ ЕРЛАЈНС“

Ембраер 175 на Алиталија Експрес – со ваков тип на авион италијанскиот...

Американскиот комичар Стивен Колберт им се обрати на Македонците кои му помагаа на Трамп: „Зошто не правите нормални работи?”

Американскиот комичар Стивен Колберт во своето шоу „The Late Show with Stephen Colbert“,...

Од ништо до огромно богатство: Еве како мигрант од Хрватска станал „канадскиот Доналд Трамп

Роберт Херјавец, еден од најбогатите Хрвати во странство, во последните...

ЕВЕ КАКО НАВИСТИНА ИЗГЛЕДА СЕКСОТ СО ПРОСТИТУТКА ВО АМСТЕРДАМ

Блогот Amsterdam Diaries е груб водич низ односот помеѓу проститутките и клиентите...

Тепачка во Основниот суд Скопје 1, интервенираше полицијата

Основниот суд Скопје 1-Скопје, доцна попладнево се случил тежок инцидент кој...

ПАРТИИТЕ КРИЈАТ ОД КАДЕ ГИ ФИНАНСИРААТ КАМПАЊИТЕ, КОИ ЧИНАТ ОКОЛУ 1 МИЛИОН ЕВРА

Американскиот претседател Доналд Трамп во изборната кампања потроши 600...

ЗАКОН! ШТО (НЕ)СМЕЕ ДА ПРАВИ ВЛАДАТА НА ГРУЕВСКИ ПО 21 НОЕМВРИ

Според Изборниот законик, изборната кампања почнува 20 дена пред денот на...