Search
среда 17 јули 2019
  • :
  • :

Category: Занимливости

Ќе се обновува Прора, Хитлеровото нацистичко одморалиште од соништата

Три години пред нацистичка Германија да ја изврши инвазијата врз Полска и...

Грујо ве прави мајмуни по петти пат!

На празник момоците го размеруваат патот Куманово-Крива Паланка по петти...

СКАНДАЛ: Амбасадорот во Австралија и конзулот во Мелбурн на средба со нашинци во Австралија ги уцениле да гласаат за ВМРО ДПМНЕ ако сакаат да добијат македонски пасоши!!! АМБАСАДОРОТ УКРАЛ ПАРИ ОД ХУМАНИТАРНАТА ЗА ПОПЛАВИТЕ!

МЕГА МЕГА СКАНДАЛ: Амбасадорот во Австралија и конзулот во Мелбурн на...

ИЗБЕРЕТЕ ПЛОД, ЗАМИСЛЕТЕ ЖЕЛБА И ДОЗНАЈТЕ ДАЛИ ЌЕ ВИ СЕ ИСПОЛНИ!

Замислете желба и изберете еден од плодовите на дрвото. Под дрвото ќе...

ОД ГРОБИШТА УКРАДЕНИ 7 МЕРМЕРНИ НАДГРОБНИ ПЛОЧИ ТЕШКИ ПОЛА ТОН, „БУТЕЛ“ ОДБИВА ОБЕШТЕТУВАЊЕ

Oд гробиштата на АД „Бутел“ во населбата Ѓорче Петров во август годинава,...

Официјален став на компанијата “Ериксон” по повод опремата

Ognen Janeski Следи · пред 28 минути во близина на Skopje, Čair Municipality · Официјален став...

Забранет влез за Јанева, системите за прислушување во раце на УБК

Специјалното јавно обвинителство информира дека речиси 20 часа нема...

ГРУЕВСКИ ГО НЕМА НА СЛИКАТА ОД МАСТРИХТ ОТИ БИЛ ПОКАНЕТ САМО ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ

Заедничка фотографија од Самитот на Европските народни партии што се одржа...

Girl power! ТАЈНИТЕ НОВИНАРКИ ОД 19 ВЕК

Многу пред „гонзо“ новинарството на Хантер С. Томпсон, бројни жени...

НЕ СУШЕТЕ ГИ АЛИШТАТА НА ПАРНО!

Вдишувањето на мувлата може да доведе до алергиски реакции, посебно астма,...