Search
среда 13 ноември 2019
  • :
  • :

Category: Занимливости

Груевци ангажирале маркетинг агенција од САД која им помага во цензурирање видеа на интернет каналот ЈУТУБ!!!

Македонија Погледнете каква неверојатна техника смислиле Груевци за да...

Што сè бара СЈО, а институциите не му даваат?

Одбивањето на Основниот суд 1 на СЈО да му го достави записникот од...

Супорт Солушнс – белгиски инвеститор кој донирал 25.000 евра за ДУИ: Братот на Висар Фида работи кај нас, но тој му одговара само на менаџментот на компанијата

Супорт Солушнс е белгиска компанија, која се најде на листата на донатори на...

Сител е најгледана, 24 Вести има најголем раст на гледаноста

Најгледани ТВ канали на територијата на Македонија во првиот квартал се...

Груевски избркан од Градски Парк

Според сведоштва на социјалните мрежи, екс-премиерот Никола Груевски бил...

АРСЕНЧО АЛЕКСОВСКИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КРИВА ПАЛАНКА ГИ АНГАЖИРАЛ ЈП КОМУНАЛЕЦ ОД КРИВА ПАЛАНКА ЗА ДА МУ ГО ИСЧИСТАТ ДВОРОТ ОД СНЕГ

Градоначалникот на Крива Паланка Арсенчо Алексовски изгледа дека е во...

БОГОЈАВЛЕНСКАТА ВОДА Е СВЕТА, ПОСЕБНА И ЛЕКОВИТА- ПОГЛЕДНЕТЕ ЗА ШТО ПОМАГА

Богојавление е христијански празник кој го слави откривањето на Богот Син...

ПОРАДИ СМС ОД ИДРИЗОВО ОСВЕТЕНИОТ КРСТ НЕМА ДА ШЕТА ПО КУЌИ ВО КАВАДАРЦИ

Крстот во Кавадарци ќе се фрла во Луда Мара (Фото: СДК.МК) Поради една смс...

НАПОЛНЕТЕ ЧАША СО ВОДА И НЕКА СТОИ 24 ЧАСА ВО СОБА – ЕВЕ ЗОШТО ВО ВАШАТА КУЌА ВИ СЕ СЛУЧУВААТ ЛОШИ РАБОТИ

Секоја личност која влегува во нашиот дом носи одредена енергија, а таа може...

НАЈЛЕСЕН НАЧИН ДА ГИ ОТСТРАНИТЕ ГРДИТЕ ДАМКИ ОД СОЛ НА ЗИМСКИТЕ ОБУВКИ

Кога вее снег, солта коа се фрла на улиците го попречува формирањето на мраз...