Search
петок 18 октомври 2019
  • :
  • :

Category: Занимливости

Казна од 45 евра ако возите без зимска опрема

Доколку не се почитуваат правилата за користење и носење зимска опрема во...

МПЦ повика да не се палат бадникови огнови, дрвата да се донираат на сиромашните

Македонската православна црква-ОА одлучи годинава на 5 јануари да не се...

Грујо дошол во Радика со свита од 18 бодигарди, шофери, доктори, секретарки, кувари и дадилки, закупил цел спрат во луксузниот хотел со 5 ѕвезди

НЕВЕРОЈАТНО – АЗДИСАНОСТ ДО БЕСКРАЈ: Грујо дошол во Радика со свита од 18...

Деца правете бе креативни графити не глупости по ѕидовите да шарате

Jordanka Ivanovska-Joci пред 38 минути · Во суштина не се залагам за чкртање на згради со...

Центарњуз: ЈАНКУЛОВСКА ГО УЦЕНУВАЛА ТОШЕ ПРОЕСКИ!

РЕТРО Новинарот Зоран Буревесник Божиновски објави нови детали поврзани со...

Утрински: Груевски како Мечијар или како ќе замине Груевизмот

КАКО МОРАШЕ ДА ЗАМИНЕ ВЛАДИМИР МЕЧИЈАР Мечијар не ја разбра пораката на...

ЛУД ТАТКО, ОТКАЧЕНА ЌЕРКА: Мери Георгиевска тврди дека Заев и СДСМ се криви за изјавата на Дачиќ!

   

Најмногу поплаки до АЕК за услуги од ОНЕ.ВИП

Македонија Ina Mnogufina · ‪Т им честиташе на корисниците, а ВИП не! Тоа е се што...

Во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ се роди првото бебе во Скопје во 2017 година

Утрово во 03:28 часот во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ се роди...

Машалаа кој ќе купи кафе у новата, Поевтини греењето на пелети

Стапи на сила повластенатa даночна стапка за печки на пелети, како и за...