Search
среда 17 јули 2019
  • :
  • :

Category: Занимливости

Манолис Малелис: Изјавата дека Кондоминас го предложил Груевски за лидер на ВМРО ДПМНЕ нема врска со реалноста

Изјавите на поранешниот прв разузнавач Слободан Богоевски се невистинити и...

„Студентски пленум“ се огради од Туфегџиќ, таа не е наш избор

Студентски пленум“ на својата фејсбук-страница се огради од  „јавните и...

Еве како Куновска го оправдувала своето напуштање на функцијата

СОФИЈА КУНОВСКА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СКОПСКАТА ОРГАНИЗАЦИЈА...

АЛБАНСКАТA МАФИЈА Е НАЈСИЛНА ВО СВЕТОТ: Како Албанските нарко-картели ги надминаа Колумбиските и како работат во Македонија!

Околу 75% од светскиот пазар на наркотици се наоѓа во рацете на албанската...

Кои се граѓанските активисти на листите на СДСМ

Граѓанските активисти Павле Богоевски, Ивана Туфегџиќ, Ирена Стефковска,...

Еве како изгледа францускиот филм што се снимаше на скопската обиколница

Францускиот филм „А ФОНД“ на режисерот Николас Бенамоу се очекува да се...

НОВИ БАНКНОТИ: Од декември ќе пазариме со двестотки и двеилјадарки (ФОТО)

Новите банкноти од 200 и 2.000 денари од 15 декември ќе бидат пуштени во оптек, а...

Протекуваат информации за криминалиите во здравството и улогата на Новартис во истите, Онкологија најкриминално дувло?!

 Мејл до Доказм: Novartis 2013.docx Centralata na Novartis bila zapoznaena so slucajot za “donacija” na Kato...

Над 100 сајтови од Македонија објавуваат лажни приказни во корист на Трамп и прават пари од тоа

Eве вест на милениумот!“, вели приказна на сајтот „Ворлд Политикус“,...

Документ за смена на Богдановски?

Мане Јаковлевски бескруполозно го менува Драган Богдановски од...