Search
сабота 23 февруари 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

Category: Занимливости

Maлку фото-уметност или што и да е да не се нервирате ако не спиете

Stefanija Naseska Popadinec shared YES MASTER LINGERIE‘s album: Yes Master Swim Spring/Summer 2017. пред 2 часа · Ljubov na...

(ВИДЕО) Состојбата во Сингелиќ и Стајковци по земјотресите?

Најмногу штета од земјотресот има во скопски Сингелиќ. Исплашени жителите...

ШАТОРИ ВО ПАРКОВИТЕ: Граѓани ноќва ќе ја поминат под отворено небо (ФОТО/ВИДЕО)

Јамболии, шатори и ќебиња ќе бидат нивниот дом вечерва. Исто така, и во...

ВО СЛУЧАЈ НА НОВ ПОТРЕС ВЕЧЕРВА: ОСТАНЕТЕ ДОМА, А ПОТОА БЕЗ ПАНИКА ИЗЛЕЗЕТЕ ОД ДОМОТ

Во случај на нов потрес се препорачува граѓаните да останат дома, а потоа,...

КАКО ДА СЕ ЗАШТИТИМЕ ОД ЗЕМЈОТРЕС

Земјотресите НЕМОЖЕ ДА СЕ ПРЕДВИДАТ, но може да научиме како да се...

Денешниот земјотрес е најсилен по оној што го сруши Скопје!

По двата утрински земјотреса со јачина од 2,9 односно 3,8 степени според...

Стразбур ги прифати трите кандидатури за судија

Наследник на судијката Мирјана Лазарова-Трајковска во Судот за човекови...

За пост на фб новинарката Билјана Секуловска доби погрдни зборови од муслимани

Билјана Секуловска-Ива се обиде со пост на фб да биде саркастична околу...

Власта пак спонзорира објави за Македонија колку сме фини, овој пат на британски Телеграф

Британскиот весник “Телеграф” објави фактографска репортажа по повод...

Васето Ефтов се фали на фб ќе имал пак емисии пуштиле донација од ДПМНЕ, разгеле да с еугоди

  Vasko Eftov – Vo Centar Da trgne novata sezona kako sto treba 🙂