Search
сабота 22 февруари 2020
  • :
  • :

Category: Занимливости

Вистински пролетен ден, денеска температурата ќе достигне 18 степени облакајте купачи на вечерашниот протест против власта организиран од Зоран Заев

По минусните утрински температути, времето во текот не денов ќе биде...

СКАНДАЛОЗНО: НАЈАВА УТРЕ ЧИТАЈТЕ ПИСМО НА ДОЛГОГОДИШЕН ВРАБОТЕН ВО КАТАСТАР, ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ИНСТИТУЦИЈАТА

ВО ПОНЕДЕЛНИК ЧИТАЈТЕ СКАНДАЛОЗНО ПИСМО ОД ВРАБОТЕН ВО КАТАСТАР ЗА...

До кое дереџе дојде ВМРО, жена Еврејка да ја брани македонштината во Македонија

Пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми со свој осврт на разрешувањето на...

Топ 5 истраги за кои предолго молчат Јовески и Русковска

Истрагите на некои случаи со месеци а некои и повеќе од една година се...

Еве што треба да јадете за да ви биде вагината мирисна и здрава

Храната која ја јадете може да влијае врз мирисот на вашата вагина, но и...

МНР: Потврден коронавирус кај еден од нашите државјани на бродот во Јокохама

Потврдено е присуство на коронавирус кај еден од тројцата македонски...

Горан Филипов доби тендери вредни седум милиони евра откога Филипче е министер за здравство

ДЕБИЛААНА Де прашајте го Вице мене ми е лут со Столе од Струмица стварно ли...

Заев за можната коалиција со БЕСА: Отворени сме за сите албански партии, но треба и другата страна да сака да ми бакне рака оти сум крал

Претседателот на БЕСА Билал Касами, во вчерашното гостување на ТВ21 во...

Еве кој гласал по скратена постапка да се носат законите за ЈО и Советот на јавни обвинители

Собранието вечерва ја утврди потребата по скратена постапка да бидат...

AРАЧИНОВО, ЗОКИ И КАНАЛИЗАЦИЈАТА

Ivana Bozinovska 1 час ·  Арaчинoвo пред кaнaлизaцијa и Арaчинoвo без кaнaлизaцијa (денес)....