Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Занимливости

Мицкоски: Мојот тест е негативен, но ќе ги почитувам препораките и ќе останам во изолација

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил...

КАМЧЕВ ПАК СЕ ИЗБРУКА, МАКЕДОНСКИТЕ БОГАТАШИ ДОНИРАА ВКУПНО 1 МИЛИОН ЕВРА, ОРЦЕ НИКАДЕ ГО НЕМА НА ЛИСТАТА: ВЛАДАТА ГИ ОБЈАВИ СИТЕ ФИРМИ КОИ ДОНИРАЛЕ, ИАКО ПРВ СЕ ПОФАЛИ НА ЛИСТАТА ГИ НЕМА ФИРМИТЕ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ!

Почитувани, Министерството за здравство изразува голема благодарност до...

СВЕ ПОЛУДЕЛО ОВДЕ…НАЈВЕРОЈАТНО OВА Е ПРИЧИНАТА ШТО НЕМА КОРОНА ВИРУС ВО КИЧЕВО?

На социјалните мрежи се појави интересна фотографија, од која не знаете...

Можно е коронавирусот да бил присутен во земјава од порано – лани 20 илјади со грип, сега 37 илјади – ќе се проверува дали дел од нив имале Ковид-19

Многу граѓани на социјалните мрежи споделуваат искуства дека во текот на...

EBE KOJ KE ЛАПА ОД СЈО ПОСЛЕ ВЧЕРА КОГА ГИ ОПАРИВТЕ, ЕВЕ ЧИИ СЕ ЕДНАТА Е ЌЕРКА НА ТУНЏЕВ МАНИЈАКОТ ОД АКН

kereto na Tundzev i ona lapna Роднина или близок на обвинител од специјалнот...

(ВИДЕО) СТАРИТЕ ВИКААТ ЗВУЧИ ПРЕДОБРО ЗА ДА БИДЕ ВИСТИНА: ЗОРАН ВИТАНОВ ВЕ УБЕДУВА ДА МУ ДАДЕТЕ 1400 ЕВРА И ЗА 1 ГОДИНА ЌЕ ЗАРАБОТУВАТЕ 5000Е ЛАЖЕ МАЈМУНОВ

ПРЕВАРАНТИ СЕ ОВИЕ ПАЗЕТЕ НОВЧАНИКОТ КРАДАТ ПАРИ Инаку целиот систем...

ПOЛИЦИCKИ ЧАС HE BAЖИ НА УЛИЦАТА КАДЕ ШТО ЖИBEE ЗАEB: Група до 50 луѓе чekaaт „дoнaции“ пред домот на Заеви во Струмица

Педесетина лица попладнево, по започнување на полицискиот час се собрале...

По колкава награда добија Чифлиганец, Етеми, Таки Фити..

Кои се староновите членови на Надзорниот одбор на Комерцијална банка кои ќе...

БОЧВАРОВ ЛИГЛЕТО ВО ПАНДЕМИЈА СЕ ЧАСТИ ЦВЕЌЕ НА СМЕТКА НА ШТИПЈАНИ

Чаша во рака и цвеќе на уво во време на пандемија. Општина Штип купила за 2000...

МИНИСТЕРОТ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ НЕ ГИ ПРИЗНАВА ТЕСТОВИТЕ КОИ ГИ ПРАВИ НЕГОВАТА СТРИНА НА СИСТИНА!

Министерство за здравство денеска излезе со информација дека не ги...