Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Топ3

Бизнисот стенка и „денса” додека Владата несмасно го мава со „чекич”

Колумна на Никола Тасев: Може ли да се биде задоволен од „дадената“ помош...

ПРОЧИТАЈТЕ ГО СТАТУСОВ ДА ВИДИМЕ КАКО ПОМАГА ДРЖАВАТА, ВЛАДАТА НА ПОГОДЕНИТЕ БИЗНИСИ КАКВИ МАКИ ИМААТ И ЗОШТО НЕ ВИ ВЕРУВААТ

Toni Ristovski пред 14 мин. ·  Браво за семејството ЗАЕВИ за помошта што ја даваат...

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: НЕ МУ СЕ ПЛАШАМ НА КАМЧЕВ, И ДА МИ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА СИГУРЕН СУМ ДЕКА БИТКАТА ЌЕ ЈА ДОБИЕМЕ КАКО ШТО ЈА ДОБИВМЕ И БИТКАТА СО АНТИ ВАКЦЕРИТЕ КОИ НАЈАВУВАА ТАКВИ ТУЖБИ ОКОЛУ МОРБИЛИТЕ!

На новинарско прашање на денешниот брифинг како ја коментира најавата за...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е економски неписмен, треба да се врати на прва година факултет

Зоран Заев покажа дека е економски неписмен, а ја води државата, реагираа од...

Кутриот Камчев. Откако се закануваше, сега ќе се жали од медиумите во холандската амбасада. Духовито. #правдазаорце

Saska Cvetkovska пред 17 мин. ·  Кутриот Камчев. Откако се закануваше, сега ќе се жали...

БРАВО! „Алкалоид“ донира 200.000 евра и ги намалува цените на 158 производи од својот асортиман

Веќе две недели компанијата „Алкалоид АД Скопје“ функционира во...

СЕ ВОВЕДУВА МЕДИУМСКА ЦЕНЗУРА среде епидемија за да не прашуваме незгодни прашања

Iskra Korovesovska пред 5 мин. ·  Барам Владата да објасни од каде во време на...

Приказна вредна за споделување: Трговецот кој сакал да заработи на коронавирусот ја научи лекцијата

Пандемијата на коронавирус го плаши целиот свет, но секогаш ќе се најде...

Газдите на Тренд кукаат готови сме ако ова потрае, рестораните и хотелот ни се затворени до даљнег

ЦЕЛОСЕН КОЛАПС НА УГОСТИТЕЛСТВОТО – отпуштањата не можат да се избегнат,...

Борете се за човечките животи, но вакцинирајте ја и економијата!

Колумна од Никола ТАСЕВ Повеќе луѓе ќе банкротираат, отколку што ќе...