Search
сабота 19 јануари 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Топ2

Прва жртва на Видео игра во Македонија – тинејџер од Кочанско си го одзеде животот!

Четиринаесетгодишно момче од кочанското село Кучичино си го одзеде животот...

CKAHДАЛОТ СО ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ ПРОДОЛЖУВА: Снаата на Ласкова не ги исполнува условите за грант од Фондот за иновации!

Снаата на советничката на премиерот Цветанка Ласкова не ги исполнува...

БРАВОС ЗА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ, ЃОРЃИ И ЗВОНКО СЕ ВРАЌААТ ВО МВР!!!

Oliver Spasovski пред 10 мин. ·  Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски од денеска...

Лајм: Итен состанок на раководството на ДУИ во Мала Речица во два часот по полноќ, kраделе пари а на Ахмети не му дале па лут е

Синоќа во два часот по полноќ се одржа итен состанок во седиштето во Мала...

Го жалев и Заев се до денес, кога ќе ги погледнев лузните кои му останаа на лицето од кобниот ден. Секогаш ќе си помислев, види, не заздравуваат, повеќе не ве жалам, не жалам веќе никого

(Проверка со факти) Шеќеринска: Нема да се пазариме за амнестија (Проверка со...

ФОТО: Пино е исчезнат веќе 9 дена, неговата мајка бара помош од граѓаните

Веќе една недела младиот Пино е исчезнат, а се уште нема никакви информации...

Зоки Фаци раскажува како го давела асистентката на Елена Ристеска пред кафич

Брашното на Жито Лукс имало мирис на мувла

Lenna Skopski 1 мин. ·  Dali nekoj od nadležnite,se prašal so kakov kvalitet e brašnoto na ŽITO LUKS i od koe p.m. e uvezeno?...

Мицкоски збунет на протестот во Велес (ВИДЕО) Си признаа дека е тежок ропак, грејниот он смотан

На денешното обраќање на протестниот марш во Велес, лидерот на опозициската...

Им изгорела куќата во Трубарево молат за било каква помош!

Imam molba edna do tebe, deneska vo S.Trubarevo Skopje izgore kukja ako mozes da objavish potrebna e bilo kakva pomosh ostanaa bez pokriv...