Search
четврток 23 мај 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Топ1

СВЕДОШТВО НА ПОРАНЕШЕН НАЧАЛНИК ВО МВР: По наредба на високи функционери во владата на Груевски, камерите на граничните премини се гасеа секоја ноќ во 3 часот за да поминат по неколку камиони полни со дрога, цигари, алкохол и друга вредна стока

ШОКАНТНО СВЕДОШТВО НА ПОРАНЕШЕН НАЧАЛНИК ВО МВР: По наредба на високи...

Познат скопски бизнисмен крвнички претепал газда на менувачница

Скопскиот бизнисмен Спиро Чорогунов, го претепал Бранко Петровски вчера,...

Фросина Ременски: „Се борам и зборувам за оваа суштинска реформа, иако изгледите да биде така се минимални“.

Frosina Remenski пред 39 мин. ·  Реформа во буквална смисла подразбира процес на...

Другарки и другари, вакви ли “фраери” ставате за директори? Не ви е ли срам? Чомбе иди на врата дечко не те бива

Branko Geroski пред 7 мин. ·  “Гнасиве” смеат ли да доаѓаат во Зоолошка, кога...

Орце Камчев се испокраде и сега ќе си го лади г.з.т во Истанбул, срамота е ова што се случува во Македонија.. се извинувам во Северна Македонија

Na Orce mu dadoa pasosh,privremen od Mvr,na 6 meseci,sega e vo Istanbul,se sheta,taman letovo da moze na jahta da si uziva, samo uste da...

ЦЕЛА ВЛАДА НА ИФТАР СО СВЕ ПРЕЦЕДНИКОТ, АКО УБАВИ СТЕ ВИ ЛИЧИ

Radmila Sekerinska 1 час ·  Ифтарска вечера по повод Рамазан. Религиите не треба да...

ДАДЕ ИНА МНОГУФИНА ИМ СЕ НАМОЧКА НА МОЧЛИТЕ

Ina Mnogufina пред 8 мин. ·  Види жено со заеднички профил ко поштенско сандаче...

Спасовски не се плаши дали ќе биде „изметен“: Мојата судбина не е поважна од судбината на граѓаните

Во МВР има кадровски промени од првиот момент и ќе има и понатаму на кадри...

Самсоненко останува мнозински сопственик, во Вардар влегуваат и домашни моќници! Како банкарскиот тајкун Хари

  MИЛИОНЧЕТО ЗА вардар го дава ГАЗДА ХАРИ КОМЕРЦИЈАЛНА Ракометниот...

Завршија денешните преговори за СЈО, Милошоски најави дека Јанева ќе биде сменета

Не е постигнат напредок за законот за јавното обвинителство и на денешната...