Search
среда 26 февруари 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: ТОП

Дискотеката ПРИВИЛИЏ остана без струја среде журка, дали е поради српската музика или…рекет?

Следува битка старото ВМРО наспроти ДПМНЕ на Груевски, нема широка коалиција со СДСМ

Дознаваме се крчка десна коалиција која треба да ја предводатЉубчо, Љубе,...

Ова отиде предалеку, знаете ли колку Македонци секој ден се во Бугарија? Знаете ли дека добиваат закани

Тоа што сме терсене као држава тоа цел свет не дозна, ама со овој...

Скопје ќе замириса на хризантеми

Најголемиот расадник на хризантеми и љубилици во Скопје популарниот...

КАЈ ЌЕ ТИ ОДИ ДУШАТА ЗОРАНЕ ?

КАЈ ЌЕ ТИ ОДИ ДУШАТА ЗОРАНЕ ? Трагичниот настан од минатиот понеделник ја...

Хакнат официјалниот мејл на СЈО и Катица, кој праќал писма ќе се прочита, УЖАС

Дообјаснување: Овој влез е од лани и од годинава,  инаку оваа година СЈО има...

Чизмарот Горан фатил тезга во тв Нова, малку му е уредник во Вест

Горан Петрески уредникот на дневниот весник Вест почнал емисија на...

Кој ќе го донесе Миленко во Бугарија добива пасош и пари за благодарност?!

Бугарскиот премиер Бојко Борисов ,згрозен од чинот на миленикот на Никола...

Ова е паланечкиот парк, кој ќе победи во шах прави здраво со Градоначалникот и добива селфи со Арсо

Општина Паланка е во недостиг на културни идеи иако имаат свашта и...

Се креира коалиционата структура во СДСМ, поделби на пратеници од понеделник

Дознаваме дека по вечерашната средба на Лидерот на СДСМ со дел од...