Search
петок 13 декември 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: ТОП

На пладне прес на СЈО, да видиме кој е зрел за Шутка

Специјално јавно обвинителство / Specijalno javno obvinitelstvo пред 15 минути · Денес со...

ЕУ и САД очекуваат Заев да формира влада, а Груевски да оди во затвор

Европската комисија очекува брзо формирање влада која ќе се посвети на...

Латас контра својот газда Ѕинго, криминалци беа со Бранко, а Ѕинго прв до Бранко

Понесен од паника и желба да направи што поголема паника, Лаки се занесе...

Мухамед Зекири: „Патриоти“ да ве потсетам на мега интервјуто на Груевски за Република

“Патриоти” се сеќавате на мега интервјуто на Груевски за Република на...

Националисти и левичари и бесни глисти

ДА, СЕ БИЛО ВИСТИНА Кога го постираш Трудо, не си била искрена, иако,...

Некогаш и сега, секретарот на СДСМ, Оливер Спасовски како матурант

Оливер Спасовски матурант:

Шарано и кај подпретседателот на СДСМ Кирацовски во Битола, тој порачува: Не паѓам на провокации!!!

Ниту јас ќе паднам на провокации, а ниту битолчани на лаги и манипулации!...

Иванов ќе го даде мандатот на Заев најдоцна до задутре, a можеби и не?

Од високи партиски извори Плусинфо дознава дека претседателот Ѓорѓе Иванов...

ЗАЕВ ДЕНЕСКА НЕМА ДА ГО ДОБИЕ МАНДАТОТ ОД ИВАНОВ

Лидерот на СДСМ денеска нема да го добие мандатот од Претседателот Иванов,...

ЦП не е закажано, Ахмети чека Заев да го земе мандатот, па потоа ќе одлучува

Али Ахмети најверојатно повторно ја одлага одлуката дали ќе биде власт или...