Search
сабота 19 октомври 2019
  • :
  • :

Category: ТОП

Борба за градоначалничкото столче во Битола, еве ги кандидатите од ДПМНЕ, све мој до мојега

Мејл до Доказм: За градоначалници на Битола и директорката за развој на...

УНИВЕРЗАЛНА НИКНА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ, СЕГА СТРАДА ОД ПОЛИТИЧКИ ПОТРЕСИ И ПОВРШНОСТ

Што се случува со Универзалната сала? Влегува ли сега некој одговорен во тоа...

ИВАНОВ Е НЕБИТЕН АКО ПРАТЕНИЦИТЕ САМИ СОБЕРАТ МНОЗИНСТВО

Во Уставот и во собранискиот Деловник има одредби кои овозможуваат ако има...

СДСМ има поддршка за формирање влада!

Македонија Од неофицијални извори ЦИВИЛ дознава дека по меѓупартиските...

Двајца милионери има меѓу новите пратеници

Двајца милионери има меѓу новите пратеници, барем според она што го...

(ВИДЕО) ЧАВКОВ И ПАПАРАЦИТЕ ОД ДБК БУДНО ГО СЛЕДАТ ЗАЕВ – УТРЕ ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ МЕДИУМСКИ НАПАДНАТ СО НОВА СПЕКТАКУЛАРНА ЛАГА ЗА ТОА КАКО ЗАЕВ ОДИ КАЈ ЛЕНЧЕ ОД СЈО И ДАВА ИНСТРУКЦИИ

Вечерва во 1 и 24 минути по полноќ на порталот Курир е објавено видео во кое...

Заев на фејсбук: Тоа што не може да не убие, може само посилни да не направи..

Зоран Заев Токму сега · Веројатно и тоа е со причина… Постојано потешкиот...

Заев го побарал мандатот, Иванов не му го дава, му побарал 61 потпис

По повеќе од 2 часа средба со Претседателот Иванов лидерот на СДСМ Зоран...

Кога читам дека “сите очи биле вперени во Иванов” тоа значи гледаат во идиот!

Branko Trickovski пред 31 минути · Хорхе мој! Кога читам дека “сите очи биле...

ДУИ не донесе одлука, Груевски ќе го врати мандатот, Иванов ќе си поднесе оставка?

ДУИ започна сеопфатен процес на консултации со членството но и со наши...